SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek, 18 października 2018r., uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantem.

Aby spotkanie z funkcjonariuszami policji odniosło oczekiwane efekty było ono prowadzone kolejno we wszystkich grupach wiekowych.

Zaczeło się od najmodszych przedszkolaków, a skończyło na najstarszych.

W trakcie spotkania dzieci utrwaliły prawidłowy sposób przechodznia przez jezdnię w wybranym do tego celu miejscu (po pasach trzymając dorosłego za rękę) oraz znaczenie świateł w sygnalizacji świetlnej.

Dzieci poznały mundur policyjny i miały możliwość założenia wybranych jego elementów tj.: odblaskową kamizelkę z napisem "policja" , policyjną czapkę oraz trzymały prawdziwy policyjny lizak.

Podczas spotkania pani policjntka przeczytała także przedszkolakom wybraną pozycję literatury dziecięcej, dotyczącą bezpieczeństwa drogowego, biorąc tym samym udział w projekcie: "Mały miś w świcie wielkiej literatury".

Dużą atrakcją okazał się wóz policyjny, który zaparkował na terenie przedszkola.

Dzieci miały możliwość wejścia do smochodu, posłuchania syreny policyjnej oraz zobaczenia sygnałów wzrokowych.

Spotkanie z funkcjnariuszami policji bardzo się wszystkim podobało - zarówno dzieciom, jak i nauczycielkom.