POMOC PSYCH. PED.

PROCEDURY DOTYCZĄCE WYDAWANIA INFORMACJI O FUNKCJONOWANIU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 9.08.2017r w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U.2023.poz. 1798)

1. Opinia opracowywana jest na podstawie wcześniej złożonego wniosku.
  2. Wniosek składa rodzic lub opiekun prawny dziecka. Opinia może być także wydawana na wniosek instytucji, których zakres działania uprawnia do wnioskowania o wydanie dokumentu.
  3. Wzór wniosku o wydanie opinii dostępny jest  na stronie internetowej przedszkola.
  4. Rodzic składa wniosek Dyrektorowi przedszkola lub nauczycielowi danej grupy, specjalistom.
  5. Wniosek powinien zawierać nazwę placówki, w której rodzic przedłoży dokument.
  6. Rodzic otrzyma opinię do 14 dni od daty wypisania wniosku.
  7. Opinia zawiera informacje na temat funkcjonowania dziecka w sferze poznawczej, ruchowej, społecznej, emocjonalnej, rozwoju mowy, frekwencji i współpracy z rodzicami.
  8. W opinii umieszczone są tylko te informacje, które znajdują potwierdzenie w dokumentacji prowadzonej przez nauczycieli i specjalistów.
  9. Informację o dziecku opracowuje się nie częściej niż raz w roku szkolnym.
  10. W przypadku istotnych zmian w zachowaniu i rozwoju dziecka dopuszcza się możliwość wydania opinii uzupełniającej również przed upływem terminu wskazanego powyżej.
  11. Informacja zostaje sporządzona w dwóch egzemplarzach z podpisami osób opracowujących opinię oraz podpisem Dyrektora przedszkola. Informacja opatrzona jest pieczątką przedszkola.
  12. Oryginał informacji wydaje się rodzicowi/opiekunowi prawnemu, kopię wydanej opinii przechowuje się w dokumentacji przedszkola.

WZÓR WNIOSKU DO POBRANIA: