D. dostępności

STRONA INTERNETOWA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

GMINNEGO PRZEDSZKOLA W BIAŁOBRZEGACH

Gminne Przedszkole w Białobrzegach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  http://przedszkolebialobrzegi.eprzedszkola.pl/index.php oraz http://gpb.bip.nieporet.pl/

• Data publikacji obecnej wersji strony internetowej: 13.03.2011 r.
  • Data ostatniej aktualizacji: 31.03.2023 r.

Strona internetowa przedszkola jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodów niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• strona nie posiada informacji w języku migowym dla osób z dysfunkcją słuchu na temat usługi pomocy tłumacza.

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

• podwyższony kontrast,
  • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie.

Oświadczenie sporządzono dnia: 15.09.2020 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przed podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Deklarację sporządzono dnia: 15.09.2020 r.

Deklaracja ostatnio została poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 31.03.2023 r.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą odpowiedzialną jest Sylwia Pisarek, adres poczty elektronicznej: gpb@nieporet.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu, tel. 790-239-019.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilna chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl/kontakt

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Siedziba Gminnego Przedszkola w Białobrzegach

Osiedle Wojskowe 12

05-127 Białobrzegi

Do budynku prowadzą trzy wejścia: główne wejście od strony ogrodu przedszkolnego oraz boczne od strony furtki i od strony zaplecza. Do wszystkich wejść prowadzą stopnie - dwa. Przy wejściach nie ma podjazdów dla wózków.

Drzwi wejściowe wejścia głównego posiadają minimalne wymiary skrajni potrzebne do poruszania się osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, wózku inwalidzkim o napędzie mechanicznym, osoby poruszającej się z białą laską, poruszającej się przy pomocy dwóch kul, przy pomocy balkonika, przy pomocy laski.

Budynek posiada parter oraz pierwsze piętro.

W budynku nie ma windy.

Pokój dyrektora i sekretariat znajduje się na parterze, po lewej stronie od wejścia bocznego, znajdującego się od strony furtki wejściowej dla rodziców, dzieci, personelu, interesantów.

Na wprost wejścia głównego znajdują się tablice z ogłoszeniami. Trudność może dotyczyć ogłoszeń zamieszczonych najwyżej na tablicy – z pozycji osoby siedzącej na wózku ogłoszenia będą nieczytelne.

W budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych.

Nie ma możliwości wjechania wózkiem na pierwsze piętro. Na poziom piętra pierwszego prowadzą schody.

Wszystkie stopnie na schodach wyposażone są w profil schodowy antypoślizgowy.

Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym interesanta z niepełnosprawnością ruchową pracownik wychodzi na zewnątrz budynku do interesanta.

Do sekretariatu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed budynkiem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, nienależące do przedszkola. Usytuowane jest obok bramy wjazdowej od strony zaplecza. Miejsce postojowe oznaczone (koperta wymalowana).

INNE INFORMACJE

Dojazd do budynku Gminnego Przedszkola w Białobrzegach:

• autobusami ZTM numer 735 oraz 705

(przystanek po obu stronach ulicy Wojska Polskiego, ok. 100 metrów od przedszkola, chodnik i przejście dla pieszych dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych i osób ze szczególnymi potrzebami, sygnały świetlne, dźwiękowe, specjalna nawierzchnia).